Activiteiten van de Mineralogische Kring Antwerpen

MKA programma 2024
Details van het programma van de eerst volgende activiteiten kan je als pdf ophalen
 

2024

Wijzigingen mogelijk ! Check vooraf de activiteiten van de lopende maand of contacteer mka@minerant.org.

De lezingen en werkgroepvergaderingen gaan door in zaal Marienborgh, Doornstraat 65-69, Edegem.

Datums Gezellig samenzijn, Schatten op zolder worden weldra toegevoegd.
 
Januari
vrijdag 12/1 19.00What you see is (not?) what you get, Raymond Dedeyne
zaterdag 13/1 9.30-12.00 Kristallografie-lite : 1 Kristalstructuur en morfologie, Paul Tambuyser
zaterdag 13/1 13.30-16.00 Micromineralen : Oliveniet en bariopharmacosideriet van de Clara-mijn, Paul Van hee
zaterdag 27/1 9.30-12.00 Kristallografie-lite : 2 Symmetrie en kristalstelsels, Paul Tambuyser

Februari
vrijdag 9/2 19.00 Mineralogische tocht door Bulgarije, Hugo Bender
zaterdag 10/2 9.30-12.00 Kristallografie-lite : 3 Symmetrie, Paul Tambuyser
zaterdag 10/2 13.30-16.00 Micromineralen : Omzettingen van mineralen in de collectie, Paul Mestrom
zaterdag 24/2 9.30-12.00 Kristallografie-lite : 4 Kristalstelsels en hun belangrijkste vormen, Paul Tambuyser

Maart
vrijdag 8/3 19.00 Wallis - meer dan Binn alleen, Paul Mestrom
zaterdag 9/3 9.30-12.00 Edelsteenkunde : Practicum, werken met de toestellen
zaterdag 9/3 13.30-16.00 Micromineralen : Laueiet, pseudolaueiet en stewartiet, Herwig Pelckmans

April
vrijdag 19/4 19.00 Zuid-China, Bert Ottens
zaterdag 20/4 9.30-12.00 Kristallografie-lite : 5 Morfologische kenmerken, Paul Tambuyser

Mei
zaterdag 4/5 10.00-18.00 Mineralenbeurs Minerant 2024
zondag 5/5 10.00-18.00 Mineralenbeurs Minerant 2024
vrijdag 24/5 19.00 La minéralogie à Richelle, Yves Jockin
zaterdag 25/5 14.45-17.00 Bezoek Steenbakkerij Wienerberger, Rumst
zaterdag 25/5 17.30-... MKA Gezellig samenzijn, 't Steencaycken, Boom

Juni
vrijdag 14/6 19.00 Twee nieuwe vindplaatsen in Laurion: nikkel-vanadium en litharge mineralen, Piet van Kalmthout
zaterdag 15/6 9.30-12.00 Edelsteenkunde : werken met de toestellen

September
vrijdag 13/9 19.00 De lood-zink mijnen in La Calamine en Plombières (België), Rudy Swennen
zaterdag 14/9 9.30-12.00 Edelsteenkunde : Vakantievondsten

Oktober
vrijdag 11/10 19.00 Merkwaardige mineralen - Een paar mineralogische 'speciallekes', Ernst Burke
zaterdag 12/10 9.30-12.00 Edelsteenkunde : Lezing door Eddy Vleeschdrager
zaterdag 12/10 13.30-16.00 Zeolieten van Kaiserstuhl en Vogelsberg, Paul Mestrom

November
vrijdag 8/11 19.00 Boekenveiling
zaterdag 9/11 10.00-15.30 Alle werkgroepen: D-day : mineralen- en edelstenendeterminatie

December
vrijdag 13/12 19.00 Les règles de nomenclature de l'IMA et les minéraux belges, Frédéric Hatert
zaterdag 14/12 9.30-12.00 Edelsteenkunde : Werken met de toestellen
zaterdag 14/12 13.30-16.00 Micromineralen : Australië, Paul Van hee